Česká republika, krásná země uprostřed Evropy, se po roce stane opět hostitelem významného mezinárodního beachvolejbalového turnaje – FIVB Prague Open 2015. Tato akce se uskuteční od 20. do 24. května v hlavním městě, v atraktivním prostředí ostrova Štvanice.

Jedinečnost České republiky můžeme spatřit v bohaté kultuře, rozmanité přírodě, ale i v kladném přístupu Čechů ke sportu. Ročně je cílem tisíců turistů, kteří přijedou objevovat zemi, jiní se vracejí na místa, která již znají a která se jim zapsala do srdce, jiní vyhledávají zábavu a vzrušení.

Návštěvníci naleznou v České republice zajímavá místa, která stojí zato poznat. Hlavní město plné historických památek má své kouzlo v každém ročním období, za krásou skalních měst se můžete vydat do Hřenska nebo Českého ráje, oblíbená oblast pro vyznavače cyklistiky je Třeboňsko, milovníci dobrého vína by měli navštívit vyhlášené moravské sklípky, a tak bychom mohli pokračovat… 

Svou tradici zde mají jak kulturní, tak i sportovní aktivity. Mezi hojně navštěvované akce patří například Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, hudební festival Pražské jaro nebo multižánrový projekt Colours of Ostrava. A z těch sportovních pak například Zlatá tretra v Ostravě, Pražský mezinárodní maratón, Velká pardubická, Barum Rallye ve Zlíně, Mistrovství světa silničních motocyklů v Brně a mnoho dalších.

 

Česká republika a volejbal

Mezinárodní (FIVB) i Evropská (CEV) volejbalová federace mají velmi úzký a pevný vztah s Českým volejbalovým svazem, který jako organizátor mezinárodních soutěží pro mládež i dospělé, mnohokrát potvrdil roli profesionála. Řada velkých českých měst v posledních letech uspořádala významné volejbalové akce jako bylo Mistrovství světa juniorek 2013 v Brně, Mistrovství Evropy mužů 2011 a Final Four Evropské ligy žen 2012 v Karlových Varech, turnaje Evropské ligy mužů 2013 v Opavě, Mistrovství Evropy do 23 let 2012 v Brně a jiné.

I v letošním roce FIVB a CEV svěřily hostitelství významných akcí České republice – utkání Světové ligy mužů v Liberci, Českých Budějovicích a Opavě, Mistrovství Evropy juniorek 2015 (Tišnov) a v neposlední řadě beachvolejbalový turnaj Světové série v Praze.

přeskočit na začátek obsahu přeskočit na navigaci