Hlavní město Praha se stane hostitelem Prague Open 2015, prestižní beachvolejbalové akce, již pošesté v historii. Vůbec poprvé to bylo v roce 2008, kdy se z pražského ostrova Štvanice, který je ve sportovním světě znám především z tenisových turnajů, stalo „velké pískoviště“. Tuny písku se na ostrově objevily znovu v letech 2010, 2011, 2012 a 2014.

Praha se řadí mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst na světě, které ročně obdivují miliony turistů. Je zde nepřeberné množství památek. V samotném centru lze napočítat přes 1200 historických či kulturních staveb a celkově je těchto objektů na 3000. Historické jádro města je od roku 1992 zapsáno v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Nejčastějším cílem turistů se v loňském roce stal Pražský hrad a Zoo Praha. Mezi další vyhledávané památky se řadila Staroměstská radnice, Židovské muzeum, Národní divadlo, Karlův most, Petřínská rozhledna a Vyšehrad. Milovníci hudby si jistě nenechají ujít koncert vážné hudby v Obecním domě nebo Rudolfinu. 

Praha je významná i pro své bohaté kulturní dění. Celoročně zde probíhají různá divadelní představení, moderní výstavy či kulturní akce na světové úrovni. Řada producentů si Prahu a okolí vybírá pro realizaci filmových záběrů. Již několikrát byla ve středu města zorganizována sportovní akce.

Více o Praze najdete na www.praha.cz

přeskočit na začátek obsahu přeskočit na navigaci