Brazilské rytmy roztančily Štvanici, vítězkami se staly Agatha a Seixas!

24. 05. 2015

Vítězkami FIVB Beach Volleyball World Tour Prague Open 2015 se staly Brazilky Agatha a Seixas! Ve finále, ve kterém panovala díky výborné návštěvě skvělá atmosféra, porazily Kanaďanky Bansleyovou, Pavanovou 2:0 na sety. Bronzové medaile připadly dalšímu brazilskému páru Eduardě a Elize Maia, kterým v souboji o třetí místo pro zranění vzdaly jejich soupeřky Maria Clara, Carol.

Suverénní Agatha se Seixas prošly celým turnajem bez jediného zaváhání, vyhrály všech sedm utkání, přičemž ztratily pouze jediný set! Zcela po právu tedy titul putuje do rukou Jihoameričanek. Kromě krásných zlatých medailí získávají za první místo i prémii 11 000 amerických dolarů.

Ani druhý pár na turnaji, kanadská dvojice Bansleyová, Pavanová však nemusí smutnit. Samotná finálová účast je pro ně velkým úspěchem, dosud totiž obsadily nejlépe páté místo na Světovém okruhu.

Finále v jasné režii Brazilek

Nedělní finále bylo již od samotného začátku v jasné režii Brazilek. Od prvního míče tlačily soupeřky dobrým servisem i přesnými útoky. Výsledkem z toho bylo jednoznačné vedení 4:0 a poté i 10:2. O osudu první sady bylo tedy víceméně rozhodnuto. Do druhého setu kanadský pár, se 196 centimetrů vysokou Sarah Pavan, sice přidal, ale na rozjeté Jihoameričanky to nestačilo. Agatha se Seixas dotáhly zkušeně druhý set, a tedy i celý zápas, do vítězného konce a ovládly letošní FIVB Beach Volleyball World Tour Prague Open.

Nejlepší z českých párů, Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, se umístily na devátém místě.

Finále:
Agatha/Seixas (BRA - 2) – Bansley/Pavan (CAN – 7) - 2:0 (21:12, 21:18)

O 3. místo:
Eduarda/Elize Maia (BRA – 24) - Maria Clara/Carol (BRA – 4) - bez boje - vítěz Eduarda/Elize Maia.

přeskočit na začátek obsahu přeskočit na navigaci