Kiki a Maki v třísetové bitvě s Brazilkami padly a v Praze končí

23. 05. 2015

I poslední česká dvojice na FIVB BEACH VOLLEYBALL WORLD TOUR PRAGUE OPEN 2015 končí. Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou, coby nasazený pár číslo jedna, nestačily na brazilskou dvojici Maria Clara, Carol, kterým podlehly 1:2 na sety. Turnaj na pražské Štvanici tak pro ně skončil ve druhém kole play off.

Začátek utkání nenaznačoval žádnou komplikaci v postupu Češek do dalšího kola. Kiki a Maki, mohutně podporovány štvanickým publikem, byly přesné na příjmu i v útoku. Navíc si stále udržovaly dvou až tříbodové vedení, které mělo znamenat klidný zisk zahajovací sady. První „zádrhel“ však přišel ještě v závěru úvodního setu, ve kterém, díky vlastním chybám i zlepšené hře soupeřek, Brazilky dotáhly na rozdíl jediného bodu. I přesto Češky dokázaly třetí matchball využít a získat tak první set poměrem 21:19.

Druhou sadu načaly i dokončily lépe Brazilky. Téměř ve všech činnostech byly lepší dvojicí na kurtu a po zásluze zvítězily 21:13 a srovnaly stav setů na 1:1.

I do třetího rozhodujícího setu vkročily Jihoameričanky lépe a hned na začátku se ujaly dvoubodového vedení, které postupně navyšovaly. Především zásluhou skvělého publika se však Maki s Kiki přiblížily až na rozdíl jediného bodu, poté však díky nevynucené chybě na útoku pomohly Brazilkám získat ztracenou důvěru zpět a ty si již vítězství v zápase vzít nenechaly. Rozhodující tiebreak získala Maria Clara s Carol poměrem 15:11 a celkově tedy porazily nasazený pár číslo jedno – Kristýnu Kolocovou a Markétu Slukovou 2:1 na sety.

I pro poslední český pár tak turnaj na pražské Štvanici končí.

Všem českým dívkám děkujeme za předvedenou hru i vzornou reprezentaci České republiky v plážovém volejbale. Do dalších turnajů přejeme mnoho úspěchů!