Kiki a Maki málem nepostoupily ze skupiny, poté přejely Rakušanky

22. 05. 2015

Na pražské Štvanici, kde tento týden mohou diváci vidět špičkový plážový volejbal, se dnes odehrály závěrečné zápasy skupinové fáze a první kolo vyřazovacích bojů. Ze skupiny postoupily nakonec všechny tři české páry, přes první kolo play off však následně jen české jedničky – Kristýna Kolocová a Markéta Sluková.

Nejlehčí postup ze skupiny si zajistila Lenka Háječková se Soňou Novákovou, kterým švédská dvojice Grawenderová, Lundqvistová ze zdravotních důvodů vzdala a zvítězily tak bez boje 2:0 na sety.

Vítězství a postupu se dočkal i druhý český pár - Martina Bonnerová, Barbora Hermannová, které porazily v těžkém utkání Brazilky Salgado M. C., Salgado C. rovněž ve dvou setech.

Ve skupině se naopak nedařilo Kristýně Kolocové a Markétě Slukové, které prohrály dva ze svých tří duelů, na závěr s finským párem Lehtonenová, Lahtiová 1:2 na sety. I přes nezdar v posledním utkání si Maki a Kiki zajistily postup do odpoledních vyřazovacích bojů a to díky lepšímu poměru získaných setů.

V play off uspěla jen Kolocová se Slukovou

Ve vyřazovacích bojích se pak dařilo jen českým jedničkám, které porazily Rakušanky Schützenhöferovou a Plesiutschnigovou ve dvou setech. Lenka Háječková se Soňou Novákovou, ani Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou neuspěly a podlehly soupeřkách z Japonska resp. Švýcarska.

V zítřejším druhém kole play off čeká Kiki a Maki brazilská dvojice Maria Clara, Carol.

přeskočit na začátek obsahu přeskočit na navigaci