Všechny české páry ve hře o postup

21. 05. 2015

Dnes dopoledne se na pražské Štvanici rozehrála hlavní soutěž Prague Open 2015. Do hry zasáhly i tři české páry a všechny zaznamenaly po jedné výhře a jedné porážce. Velkým výsledkem se prezentovaly držitelky divoké karty Lenka Háječková se Soňou Novákovou, když ve svém druhém vystoupení porazily vysoce favorizované Němky Bieneckovou, Grossnerovou 2:1 na sety. Druhý zápas, rovněž proti německému páru, naopak příliš nevyšel českým jedničkám – Kristýně Kolocové a Markétě Slukové, které ve dvou setech podlehly dvojici Schumacherová, Seyfferthová.

I přes nepříliš příznivé počasí dorazil do ochozů sportovního centra na Štvanici slušný počet diváků a vytvořil, především českým párům, kvalitní sportovní atmosféru. „Do hry“ se několikrát dostala i mexická vlna, kterou se bavily zhruba čtyři stovky věrných fanoušků.

České jedničky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková nejprve nastoupily proti švýcarské dvojici Betschartová, Eiholzerová, kterou bez větších problémů porazily 2:0 na sety. Poté si však Maki s Kiki vybraly slabší chvilku, když nedokázaly zastavit rozjetý německý pár Schumacherová, Seyfferthová a podlehly mu ve dvou setech.

„Porážka není žádná pohádka, ale ten zápas se nám prostě nepovedl. Nefungovala mezi námi souhra, nebyly jsme si schopné vyhovět,“ konstatovala Sluková. „Musíme se z toho otřepat, vyrazit znovu nanovo a vyhrát,“ dodala.

Opačný scénář zahrály Barbora Hermannová s Martinou Bonnerovou. Ty po nervóznějším úvodním výkonu, kdy prohrály s Nizozemkami Braakmanovou a Sinnemouvou, zabraly a ve svém druhém vystoupení zdolaly brazilský pár Maria Clara, Carol s přehledem 2:0 na sety.

Neztratila se ani Lenka Háječková se Soňou Novákovou. Ty po úvodní prohře s brazilskou dvojicí Agatha, Seixas zvítězily nad vysoce favorizovanými Němkami Bienecková, Grossnerová.

Všechny tři české páry si zítra zahrají o účast v další fázi Prague Open 2015. Bonnerová s Hemannovou zahájí svůj zápas v 11 hodin na centrálním kurtu. Háječková s Novákovou a Kolocová se Slukovou pak odstartují svá utkání v pravé poledne. Lenka se Soňou na kurtu číslo dva, Maki a Kiki na centrálním hřišti. 

 

Výsledky najdete zde

Fotografie najdete zde

 

přeskočit na začátek obsahu přeskočit na navigaci